Az ajtók záródnak…
Vizet a tengerbe, avagy cigit Hollandiába próbált csempészni egy férfi Bulgáriából. Műanyag nyílászárók belsejébe rejtve szállította, amíg a magyar pénzügyőrök le nem buktatták.
Személyszállító, zsúfolt bolgár kisbusz, kisebb csomagok és műanyag nyílászárók…, sehogy sem passzolt az összkép, amikor az M5-ös autópálya Bács-Kiskun vármegyei szakaszán járőrök ellenőrizték az autóst. Az utastér és a csomagtartó is tele volt. Három ajtószerűséget is vittek magukkal a lelkes utasok.

„A pénzügyőrök előzetes kockázatelemzés alapján választották ki ellenőrzésre a bolgár kisbuszt. A szakemberek ilyenkor a jármű típusát, a sofőr viselkedését, az útvonalat és a szállított rakományt is vizsgálják. A kollégáknak az tűnt fel, hogy a raktérben szállított három műanyag nyílászárón látszottak a megbontás nyomai, ezért a furgont további vizsgálatra bekísérték” – mondta Juhászné Prantner Etelka őrnagy, szakértő
Ajtók mögé rejtett dohányáru
Vékony fémlemezekkel rejtett üregeket építettek a nyílászárókba, ami csak az alapos átvizsgáláskor derült ki. A résekből 760 doboz különféle márkájú, bolgár zárjegyes cigaretta került elő, több mint 2 millió forint értékben.
Milliós bírság lett a vége
A 24 éves sofőr azt mondta, a saját cigarettáit viszi. Jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás miatt eljárás indult ellene. A férfinak mintegy 3 millió forint bírsággal kell majd számolnia. A nagy utazás, az elkobozott cigaretták értékével együtt összesen minimum ötmilliós kárral ért véget.
Forrás: NAV, BEVIG
Videó: https://youtu.be/RdCvL6S3TR8
Olvasd el ezt is: „Nem tudtam róla…”https://hiszemhalatom.hu/2026/04/09/nem-tudtam-rola/